O NÁS

OZ CENTRUM VENUŠA

 

Naše OZ CENTRUM VENUŠA má za cieľ dlhodobo zlepšovať kvalitu života.
Život začína počatím a my robíme všetko pre to, aby sme podporili tehotné ženy počas celého prenatálneho obdobia. Vzdelávame ich, aby si poradili s touto novou životnou situáciou a pôrod bol pre nich tým najkrajším zážitkom.

Pôrodom sa to však len začína a my podporujeme ženy s rodinami vo všetkých obdobiach života už od počatia. Každá matka chce poskytnúť svojmu dieťaťu tú najlepšiu starostlivosť. S nami sa už v tehotenstve budúca mamička naučí ako sa vysporiadať s krásnym, no zložitým obdobím po pôrode. Nezabúdame však ani na matky so staršími deťmi, poskytujeme základy zdravého stravovania, životného štýlu a snažíme sa vytvoriť vhodné podmienky pre spoločné trávenie voľného času.

Naše ciele nám pomáhajú naplniť profesionáli:

Bc. Tatiana Štofanková
Certifikovaná pôrodná asistentka

Profesionálna certifikovaná laktačná konzultantka Inštitútu pre podporu dojčenia

Som pôrodná asistentka a mama dvoch malých nezbedníkov :). Mám certifikát na vedenie kurzov prípravy na pôrod pre budúce mamičky. Tiež som sa rozhodla doplniť si profesionálne vzdelanie o oblasti dojčenia cez IPD. Pretože dojčenie vždy nefunguje tak ako si predstavujeme a cítila som v tejto oblasti aj z osobných skúseností v našom školstve medzery. Organizujem kurzy prípravy na pôrod a dojčenia, sprevádzam budúce mamičky touto transformačnou cestou zo ŽENY na MATKU, chodím na popôrodné návštevy domov ako komunitná pôrodná asistentka/terénna PA a ukazujem ženám ako sa vysporiadať s novou situáciou. Snažím sa, aby ich cesta k vytúženému bábätku bola čo najľahšia a najkrajšia.

 

Mgr. Klára Fiľakovská

Fyzioterapeutka

Som vyštudovaná fyzioterapeutka a som mamou náročného dieťaťa. Až počas materskej dovolenky som zistila, ako my ženy na seba často pri návale povinností zabúdame a aké to máva dôsledky na naše zdravie, čo ma motivovalo zaoberať sa fyzioterapiou pre ženy. Absolvovala som kurz kineziotejpingu, kurz panvového dna v systéme Postnatal pre ženy, kurz fyziotréning v tehotenstve a po šestonedelí.