MOJA OSOBNÁ PÔRODNÁ ASISTENTKA

Sprevádzanie tehotenstvom, pôrodom a popôrodným obdobím s pôrodnou asistentkou

Najčastejšie otázky:

Kto je pôrodná asistentka?

Trochu teórie: Odbor pôrodnej asistencie sa študuje na vysokej škole, zahŕňa poznatky o reprodukčnom zdraví, individuálnej starostlivosti o ženu a dieťa, poznatky o preventívnej, podpornej, liečebnej a rehabilitačnej či následnej starostlivosti o ženy, novorodencov,    rodiny,    komunity    v období    tehotenstva,    počas    pôrodu,    v popôrodnom, v novorodeneckom období, pri gynekologických chorobách a podpore reprodukčného zdravia.
Môžem vám povedať, že moje vzdelávanie neostalo len v klasickom Slovenskom školstve a od ukončenia VŠ a po mojich vlastných zážitkov z pôrodov som si spravila už množstvo ďalších kurzov a certifikátov a prečítala veľa kníh o tejto problematike. A stále v tom pokračujem. Všetko mi niečo dalo, posúva ma a motivuje ma ďalej zlepšovať pôrody mojich klientiek. 

Čo robí moja osobná pôrodná asistentka pri pôrode? … Teda ja 🙂

Určite je dobré poznať svoju pôrodnú asistentku už pred pôrodom. Zoznámime sa, porozprávame sa ako si predstavujete svoj pôrod, zveríte mi svoje pôrodné priania a vypracujeme spolu pôrodný plán. Popracujeme na najväčších strachoch a snažíme sa ich spoločne odstrániť.  Snažím sa plne rešpektovať vaše priania, prechádzame si za a proti. Hovorí sa, že najlepšia pôrodná asistentka je tá, ktorá nechá pôrodu čas aby mohol prebiehať prirodzene, zároveň ale vás pri pôrode navádzam a používame úľavové techniky, aromaterapiu, čaje, rebozo terapiu, upravujeme polohu tak, aby pôrod napredoval tempom ktorý zvládnete. Pôrod dôkladne sledujem, kontrolujem stav dieťaťa aj mamičky. Ja osobne sa snažím dopracovať k celkovej fyzickej a psychickej pohode ženy. Spolu pracujeme na tom, aby žena bola pri pôrode uvoľnená, nič ju netrápilo, nikto nevyrušoval a pôrod prežívala aktívne. Viem Vám objektívne poradiť, spraviť kompromis, a konzultovať ho za Vás s personálom na základe našich predchádzajúcich stretnutí. Skrátka som tam aby som vám adekvátne poradila a podporila vás v tom o čom viem, že to zvládnete. Tak aby ste z pôrodu mali dobrý pocit a krásny zážitok. V prípade potreby, alebo po spoločnej dohode samostatne odvádzam pôrod, ktorý je fyziologický. Pracujem v nemocnici Krompachy v súčasnosti na polovičný úväzok, takže sprevádzam ideálne v tejto pôrodnici. Nemám ale problém so žiadnou dostupnou pôrodnicou.

Veľká časť práce na tom ako bude pôrod prebiehať  sa robí už v tehotenstve, preto je veľmi vhodné stretnúť sa viac krát. Snažím sa o vzájomnú dôveru a zároveň o to, aby mala žena dôveru v seba a radosť z blížiaceho sa pôrodu.

Služba:
Sprevádzanie tehotenstvom, pôrodom a popôrodným obdobím s pôrodnou asistentkou

 • 3x stretnutia pred pôrodom po jednej hodine, (neobmedzené množstvo tém, pôrodný plán, nácvik cvičení, rebozo masáž, meditácie, harmonizácia systému, mäkké techniky, tréning panvového dna a pod., všetko podľa vašej potreby.
 • moja pohotovosť týždeň pred termínom pôrodu a týždeň po termíne (obmedzenie môjho režimu doma, som pripravená kedykoľvek vycestovať k pôrodu, pripravené auto, nepijem alkohol, možnosť prísť vyšetriť rodiacu mamičku doma pred rozhodnutím ísť do pôrodnice, skontrolovať stav, spraviť rebozo aj doma).
 • samotné sprevádzanie pri pôrode a v rámci toho podľa potreby:
  • vytváram rešpektujúce prostredie a strážim váš intímny priestor
  • čaje ako fytoterapia pri pôrode
  • aromaterapia namiešaná individuálne žene na mieru k pôrodu, esenciálne oleje sú 100% prírodné 
  • masáže
  • náparka
  • masáže/techniky rebozom
  • meditácie a afirmácie na mieru
  • nahrievanie hrádze
  • dýchacie techniky
  • úľavové techniky a polohy
  • reálne zhodnotenie plusov a mínusov jednotlivých zákrokov vzhľadom na situáciu
  • počas pôrodu zabezpečenie rôznych fyzických a psychických potrieb 
  • personál sa väčšinou venuje viacerým rodičkám v rovnakom čase, ale ja môžem byť stále len s vami, byť neustále pri vás a plnohodnotne sa Vám venovať
  • podporujem vás k napojeniu na seba samú, na svoju silu a na svoje dieťatko
  • podporujem vás v zodpovednosti za svoj pôrod a pôrod dieťaťa, aby ste neklesali na duchu a neopúšťali sa.
 • návštevná služba doma po pôrode – 1x laktačné poradenstvo, kontrola prisatia, zodpovedanie otázok, nácvik jednotlivých polôh pri dojčení v domácom prostredí, zapožičanie pomôcok na dojčenie, kúpanie, správna manipulácia s novorodencom, ošetrovanie pupčeka novorodenca, ošetrenie jazvy po pôrode.

Hodnota tejto služby je najvyššia z mojich ponúkaných služieb. Je to ale služba v ktorej vám odovzdávam tie najhodnotnejšie informácie ktoré som doteraz nazbierala.
V tejto variante sa z nás stávajú kamošky, strávime spolu veľa času a vytvárame si dôverný vzťah, ktorý je dôležitý pre samotný priebeh pôrodu.

Platba za službu je spoplatnená takto:

Prvá polovica sumy sa hradí pri prvej konzultácii a po spoločnej dohode, že nám to bude obom vyhovovať a je len na vás, či ju využijete naplno – fyzicky/ on-line/ telefonicky. Zahŕňa 3 konzultácie a moju pohotovosť k pôrodu. V rámci konzultácii: prebratie pôrodného plánu, zhrnutie ako ste sa doteraz pripravovali na pôrod a čo ešte treba robiť, meditačné cvičenia, dýchacie cviky, rozprávame si výhody a nevýhody niektorých úkonov. V prípade že vám je o pôrode všetko jasné spravíme masáž rebozom, ktorá naozaj luxusne uvoľňuje tehotenstvom namáhané svaly. Časovo cca 3×1 hodina. V rámci pohotovosti: som pre vás non-stop k dispozícií, konzultujeme všetko telefonicky, alebo cez messenger, obmedzenie môjho režimu doma, nepijem alkohol, som pripravená kedykoľvek vycestovať k pôrodu, pripravené auto, možnosť prísť vyšetriť rodiacu mamičku doma pred rozhodnutím ísť do pôrodnice, skontrolovať stav, spraviť rebozo aj doma. Táto polovica sumy je nevratná.

Druhá polovica sumybyť uhradená čo najskôr po pôrode v prípade že som pri ňom bola. Môžu nastať z rôznych príčin situácie, že si ma k pôrodu nezavoláte alebo nestihnem prísť v prípade prekotného pôrodu (do hodiny som zvyčajne v Krompachoch). Vtedy nemusíte peniaze doplácať.

Príbehy z týchto pôrodov nájdete na Facebookovej stránke Centrum Venuša – neváhajte sledovať novinky a dať „LIKE“. 🙂
Fotky sú zverejnené vždy len so súhlasom mamičiek.

 Aktuálnu hodnotu tejto služby nájdete v cenníku. 

Chcem, aby moje klientky RODILI SAMÉ (nemyslím to tak, aby si samé vybrali dieťa (aj keď to môže byť tiež krásne), ale vedome rozhodovali a zapájali sa do pôrodu), a neboli pri pôrode pasívne a „len“ ODRODENÉ lekárom/kou. Lekár, alebo pôrodná asistentka sú samozrejme pri pôrode, ale dôležité je aby ste vedeli, že rozhodujete vy sama a vy sama tiež rodíte. Ja vás vo všetkom podporujem, chránim bezpečné prostredie  ale neporodím za Vás, ani vám pôrod „nespravím“. Naučím Vás prijať zodpovednosť a vytvoriť si svoj pôrod sama. Každá žena to má v sebe! Spolu na tom pracujeme už v tehotenstve. Od ženy ale vyžadujem dôveru a spoluprácu. Som ohromená neuveriteľnou silou ktorú my ženy dokážeme vynaložiť pri zrode nového života. 

 

V prípade, že vás táto služba oslovila, ale nemáte dostatok finančných prostriedkov neváhajte ma kontaktovať. Určite nájdeme spoločné riešenie.

Ako rozlíšiť dulu a pôrodnú asistentku nájdete v tomto článku TU.