PORADENSTVO

Laktačné poradenstvo / Konzultácia s laktačnou poradkyňou / Poradenstvo pri dojčení 

 

Je jedno ako to nazvete. Jednoducho vaše dojčenie nie je také aké ste si predstavovali? Je Vaše dojčenie komplikovanejšie ako ste dúfali že bude? Alebo len potrebujete dodať istotu, že to robíte dobre? Hoci je dojčenie prirodzené, nie vždy je jednoduché a najmä zo začiatku väčšina mamičiek potrebuje pomôcť. Využite možnosť návštevy certifikovanej laktačnej poradkyne, ktorá príde k Vám domov a odpovie na všetky Vaše otázky. Profesionálna laktačná konzultantka je zdravotnícky pracovník s praxou. Prvé stretnutie trvá približne 90 minút. 

Ideálne je svoju laktačnú poradkyňu informovať najneskôr pri odchode z pôrodnice s bábätkom.

Návštevu je vhodné vykonať do 48 hodín po prepustení z pôrodnice! 

Prečo?

Pri akomkoľvek probléme v začiatkoch dojčenia je dĺžka dojčenia ohrozená.

Jednoducho aby sme problémom predchádzali, pretože prevencia je najlepšia liečba. Nemocničné prostredie neposkytuje matke dostatočnú podporu a ani priestor na nácvik zručností, ktoré sú pre dojčenie nevyhnutné.   

Termín:  Individuálny, podľa dohovoru na čísle 0911 374 942. 

Popôrodná starostlivosť doma / Návšteva v šestonedelí doma

Táto služba zahŕňa kontrolu zdravotného stavu mamičky, kontrolu zdravotného stavu novorodenca, poradenstvo a konzultáciu na vami vybranú tému, vysvetlenie odborných výrazov, psychickú podporu, vyrovnanie sa s priebehom pôrodu, vysvetlenie určitých situácii a dejov v pôrodníctve a ľudskom organizme,

ďalej: ukážka kúpania, asistencia pri kúpaní, ošetrenie pupčeka, nácvik manipulácie s novorodencom, naviazanie bábätka do šatky a pod.

Termín:  Individuálny, podľa dohovoru na čísle 0911 374 942. 

Služby Návšteva v šestonedelí doma a Laktačné poradenstvo sa navzájom prepájajú, dopĺňajú a prelínajú. Jedno bez druhého jednoducho nejde, tak ako nerozdelíte matku a dieťa. Sadzba je preto rovnaká pre obe služby.