BIO domácnosť

Životodarná energia Matky Zeme prúdi vo vode, ktorú pijeme, aj do rastlín ktoré jeme. Prúdi do všetkého živého a je len na nás aby sme zastavili toxicitu, ktorú jej púšťame do žíl a tým aj sebe.  Toxicita vo svete je toho len dôkazom. Tak sa pýtam, čo s tým môžem urobiť JA?

Jednoducho som začala od seba.

Ničili ma neustále detské choroby, mala som výčitky svedomia pri podávaní liekov, ktoré aj tak nezaberali a rozhodla som sa odstrániť všetku toxicitu z domácnosti a nahradiť ju prírodnou liečbou a prostriedkami tam, kde sa len bude dať.

Vyrobila som svoje prvé domáce detské mydielko s lanolínom a pocítila jeho hebkosť na vlastných rukách. To ma motivovalo ďalej. Vyrobila som si doma tekutý prášok na pranie – rozdiel pri praní od kúpeného som nevidela. Tak som si nakúpila prostriedky aj na práškový – tiež žiaden výrazný rozdiel, dokonca možno lepšie vypraná bielizeň. Prádlo bolo kvalitne vypraté akurát nevoňalo tak, ako som bola zvyknutá pri tekutých pracích prostriedkoch. Aviváž teda zatiaľ kupujem ekologickú. Ďalšími na rade bolo mydlo na pranie, kde som použila baraniu masť zo zabíjačky (ktorú bežne vyhadzujeme) a takto som ju spotrebovala.

Začalo ma fascinovať koľko domácich prostriedkov viem vyrobiť sama doma, nemusím ich vláčiť z obchodu,  ekonomicky sú lacnejšie (ak kupujete prací prášok len v akcii 50% je to na rovnako) a PRIORITNE ekologicky nezanechávajú žiadnu stopu a v prírode sú rozložiteľné.

Motivuje ma to ďalej a idem na výrobu prostriedkov na umývanie riadu, tabliet do myšky, sprchového gélu. Možno vyrobím aj čistič na umývadlá a WC.

Všetko si natáčam a postupne pridám videá s postupom a popisom ako mi to šlo.

Ak sa vám doma vyrábať nechce môžete si samozrejme mydielka aj pracie prostriedky zakúpiť odo mňa.